Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Činnost mladých hasičů

Tento školní rok nám opět komplikoval Covid ale mi se nezalekli a pracovali dál. V zimním období jsme schůzky dělali opět formou online schůzek. Dětem jsme posílali soutěžní úkoly, pro zpestření jsme zadali několik her v podobě hledání pokladu v našem katastru, boj o nalezení pokladu byl vždy napínavý a rychlý. V jarních měsících, kdy covidová situace povolila jsme začali opět s klasickými schůzkami v hasičské zbrojnici a začali se pilně připravovat na blížící se soutěže. Téměř všechny soboty v dubnu a v květnu patřili soutěžím, kde se ukázalo, že zimní a jarní příprava byla dobrá a celkem se i dařilo. Nejlepší výsledek byl na první jarní soutěži v Rožnově a to 3 místo. Bylo to sice za téměř zimního počasí ale velká radost a nadšení nás zahřála. Na čarodějnice 30. dubna jsme se zúčastnili Dne hasičů ve Rtyni v areálu na Rychtě, kde jsme ukázali naše nářadí, překážky, které používáme na cvičeních a samozřejmě hasičská auta. Červnové pátky jsme už na schůzkách netrénovali ale naopak si užívali jiné aktivity. Navštívili jsme stanici Hasičského Záchranného Sboru v Trutnově, nás v hasičárně navštívila hlídka Policie České Republiky. Závěr, nejen června ale celého školního roku, jsme se letos rozhodli udělat soustředěním na Ostaši v chatové osadě. Byli jsme na tomto místě již před 4 lety, ale líbilo se nám tam natolik, že jsme neváhali a objednali si třídenní pobyt včetně polopenze opět na Ostaši. V pátek 24.6.2022 jsme se sešli v 9 hodin v hasičské zbrojnici, kde jsme nástupem zahájili naše soustředění. Batohy jsme si naskládali do aut a v 9:30 hodin jsme odjeli směr náš cíl. Po příjezdu jsme se občerstvili a jelikož jsme mohli do chatiček až od 14 hodin, rozhodli jsme se, že se podíváme do místních skal, kde jsme mohli shlédnout skalní útvar „Zrádce“ anebo skálu „Čertovo auto“. Na vrcholku jsme se občerstvili, krásným výhledem pokochali a vrátili jsme se zpět do areálu. Po zabydlení do chatiček jsme si společně zahráli na místním hřišti hry, zaházeli si balónem a v 18 hodin nás čekala večeře v podobě bramborové kaše a řízku. I po večeři stále panovala dobrá nálada, nikomu síly neubily, a tak jsme pokračovali v míčových hrách. Od 20 hodin byl čas osobní hygieny a ve 22 hodin všichni ulehli do svých postelí. V sobotu v 8:30 jsme se všichni sešli na snídani, poté jsme šli zkontrolovat i úklid chatek, a došlo i na hry. Sobotní program jsme měli pro děti jako překvapení, proto se nedozvěděli, kam pojedeme na výlet. Každý dostal balíček se svačinou a pitím a v 11 hodin jsme odjeli. Naším cílem byla farma Wenet v Broumově. Mohli jsme zde shlédnout plno zajímavých zvířátek jako jsou pštrosi, lamy, velbloudi, kozy a mnoha jiných. Všem se tam moc líbilo a mohli jsme s příjemnými zážitky odjet. Jelikož nám počasí přálo a sluníčko svítilo, zajeli jsme ještě do Police nad Metují na točenou zmrzlinu, která nás schladila. Po příjezdu do chatiček následoval odpočinek a poté jsme si zahráli naši oblíbenou hru „Hajzlbába“. Všichni jsme se zapojili, včetně vedoucích a zažili skvělou zábavu. V 18 hodin jsme se šli navečeřet, tentokrát to byla svíčková s houskovým knedlíkem a poté jsme se opět sešli na hřišti a zahráli si oblíbenou míčovou hru „pamatovák“. Ve 22 hodin jsme všichni unaveni ulehli. V neděli ráno byl budíček již v 7:30 hodin a začal úklid chatek a balení svých věcí. Po snídani jsme se všichni sešli venku, zhodnotili naše soustředění, rozdali jsme pamětní listy, malé odměny a odjeli jsme směr hasičárna. Po příjezdu jsme se společně rozloučili, popřáli si krásné prázdniny a odešli směr domov. Toto soustředění se uskutečnilo za finanční podpory města Rtyně v Podkrkonoší z dotačního programu na podporu projektů v roce 2022.

Děkujeme všem za podporu, rodičům za důvěru a dětem za účast, přejeme klidné prázdniny a znovu se těšíme od pátku 2. září 2022.

Tým vedoucích MH.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *