Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Činnost mladých hasičů

Tak jako pro všechny, je i pro náš kolektiv mladých hasičů toto období složité. My jsme se ale ničeho nezalekli a snažíme se s našimi členy pracovat na dálku. Tak, jako při jarní vlně pandemie koronaviru, jsme i nyní s dětmi pracovali na dálku pomocí emailu. Děti dostávaly různá cvičení, křížovky nebo něco vyrobit a poslat nám fotografii, jedním z takových úkolů bylo vyrobit hasičskou věž. Všechny úkoly byly dobrovolné, a přesto se do nich pustila polovina mladých hasičů. Dne 5.12. bylo na čase děti odměnit za jejich snahu a tak jsme v rámci kondičních jízd dětem rozvezli tašky plné překvapení.

Pro děti, a někdy i rodiče, byl překvapením už příjezd hasičského vozu před dům, kde jsme na sebe patřičně upozornili pomocí výstražného zařízení. Abychom do tašek měli co dát, tak s tím nám pomohl dárkový poukaz od firmy COOP Jednota, za který jsme nakoupili spoustu mlsot, dále nám pomohlo město Rtyně v Podkrkonoší různými reklamními předměty a společnost SKLÁDKA POD HALDOU s.r.o.

Letos jsme také zkusili štěstí při podání žádostí o dotace na materiálové vybavení pro hasičský sport, které nám notně zastaralo. Získali jsme dotaci Královéhradeckého kraje z programu na podporu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Zde se nám podařilo získat dotaci 28 000 Kč na činnost a vybavení kroužku mladých hasičů Rtyně v Podkrkonoší. S přispění Královéhradeckého kraje bylo tedy pořízeno toto vybavení: 2 sady dětských hadic PH FIRE GOLD, 2 ks savice 1,6m, stavitelná bariéra 150/170 cm – vše v celkové hodnotě  41 813 Kč.

Rozdíl byl financována z vlastních zdrojů sdružení, zejména pak z příjmů z doplňkové činnosti, kterou sbor organizuje (zábava, prodej občerstvení apod.).

Druhá úspěšná žádost byla na dotaci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z programu Můj klub 2020 na materiálové vybavení mladých hasičů, kde jsme získali  35 200 Kč.

S pomocí těchto peněz jsme pro naše mladé sportovce pořídili tunel pro disciplíny CTIF, 10 ks hadic C 10m, dětský sací koš, 2 proudnice s tryskou, 4 nosiče hadic CTIF – vše v celkové hodnotě 40 395 Kč. Rozdíl byl opět financován z vlastních zdrojů sboru.

Díky těmto úspěšným projektům bylo modernizováno a doplněno vybavení pro práci mladých hasičů, věřím, že se nám a hlavně dětem bude lépe trénovat a závodit. Všem donátorům a podporovatelům velice děkujeme a už se těšíme, až se vše v dobré obrátí a budeme znovu moci naplno trénovat a jezdit na soutěže. Letos jsme stihli jednu jedinou soutěž a to Žernovské hry, které byly takovou malou záplatou za zrušené jarní soutěže. Nám se velice zadařilo a naše družstvo mladších vybojovalo první místo.

Závěrem bych rád ještě jednou poděkoval všem již zmiňovaným za podporu naší činnosti a rodičům za důvěru, se kterou nám své děti svěřují.

Za kolektiv vedoucích mládeže SDH Rtyně v Podkrkonoší Jan Klimeš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *