Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 do 17 hodin.

     

  • Ve fotogalerii MLADÍ HASIČI naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

MLADÍ HASIČI JAK JSME PRACOVALI V DOBĚ KORONAVIRU

Už v druhém březnovém týdnu jsme se na základě všech opatření rozhodli dočasně přerušit činnost mladých hasičů. Měli jsme v plánu návštěvu stanice Hasičského Záchranného Sboru v Trutnově, několik jarních soutěží a nakonec jsme museli odložit i plánované soustředění.

Abychom s mladými hasiči udrželi kontakt a zároveň jim alespoň trochu zpříjemnili složité období, rozhodli jsme se pomocí emailových adres posílat různé křížovky, soutěže, kde mladí hasiči museli rychle a správně odepisovat na otázky. Rozhodovala rychlost, správnost a kompletnost odpovědí. Také malovali obrázky, které nám dopravili do schránky a my je poté vyhodnotili a někteří dokonce vyráběli model naší tatrovky. Myslím, že mladí hasiči i jejich rodiče se u plnění těchto úkolů dobře bavili a nám bylo potěšením připravovat další a další úkoly. Samozřejmě plnění těchto úkolů bylo dobrovolné a na rychlíky a šikulky vždy čekala nějaká odměna. Snad jen škoda, že se zapojila jen slabší polovina členů mladých hasičů. Hned jak to situace dovolila, tak jsme obnovili činnost a v pátek 29. května jsme se poprvé sešli. Byla to skvělá schůzka, všichni jsme se rádi viděli a v druhé polovině schůzky došlo na vyhodnocení již zmiňovaných soutěží. Výhercům byly předány odměny v podobě her, hraček, sešitů, psacích potřeb a mlsnot. Ceny byly zakoupeny díky finanční dotaci Města Rtyně v Podkrkonoší. Hlavní cenou pro „jedenácku“ nejpracovitějších byla služba 24 hodin na zbrojnici. Tuto službu jsme uspořádali v sobotu 6. června, ráno v 8 hodin jsme se sešli před hasičskou zbrojnicí, kde se udělal nástup, a rozdělily úkoly na následujících 24 hodin. Hlavním úkolem bylo zajistit výjezdu schopnost v co nejkratším čase, to jsme samozřejmě museli řádně natrénovat, protože po vyhlášení poplachu se rychle převléknout a naskákat do aut na svá místa není žádná legrace. Po pár zkouškách bylo vše doladěno a my se tak mohli věnovat dalším úkolům jako kontrola a zkouška techniky, doplnění PHM, proškolení na poskytování první pomoci a mnoho dalších úkolů. Po práci nám vyhládlo, a tak byl čas na pořádný oběd, burger, jak se patří, nás všechny zasytil, a tak následoval odpočinek. Odpočinek nám ale v 13:45 hodin přerušil výjezd na technickou pomoc odstranění spadlého stromu přes komunikaci. Během pár minut byla obě auta připravena k výjezdu, a tak jsme vyrazili na dané místo do ulice Na Rovni ve Rtyni v Podkrkonoší. Po příjezdu na místo události po důkladném prozkoumání situace byl za použití tří pil strom rozřezán a odstraněn, závěrem se komunikace zametla. Když bylo vše v pořádku, vrátili jsme se na základnu. Po připravení techniky na další výjezd, jsme se přemístili na workautové hřiště na Žabárně, abychom si zacvičili. To nám trochu překazilo dešťové počasí ale i tak jsme se maličko protáhli. Po návratu na základnu bylo potřeba udělat nějaké drobné práce na základně, připevnění poličky, úklid garáží a poté malá pauza. Čas rychle utíkal, až jsme se dostali k času večeře, párky s pečivem byli fajn. Kdo měl chuť, dal si bábovku či buchtu, co nám napekli hodné maminky mladých hasičů, za které moc děkujeme. Na večerní pohodu a klidnou službu jsme si v klubovně pustili film s hasičskou tématikou. Aby také bylo trochu srandy a třeba i toho strachu, tak jsme připravili malou nenápadnou stezku odvahy do sklepení naší zbrojnice. Trocha pavučin, zapálené svíčky, hasič v obleku na likvidaci bodavého hmyzu tomu dodali zajímavou atmosféru. Občas se ozýval zvláštní zvuk, kapající voda a do sklepa se jen tak někomu nechtělo. Ono ještě taková strašidelná historka o našem sklepě tomu také moc nepřidala. Každý šel sám a na konci sklepa, když prolezl dva otvory, odfoukl nějakou tu pavučinu, tak se dostal ke stolku s knihou na podpisy. Všichni jej zvládli, i když je pravda, že někteří cestou zpět byli extrémně rychlí, až nám kulisy pobourali.  Před 22. hodinou se jedna část ukládala ke spánku a najednou byl vyhlášen poplach na výjezd. Ve Rtyni v Podkrkonoší ulice Končiny byl oznámen požár nízké budovy, opět byla obě vozidla brzy připravena k odjezdu a my vyjeli na pomoc. Po příjezdu na místo události družstvo z tatry zahájilo hasební práce pomocí proudu D a vysokotlakého proudu. Družstvo z Iveca se soustředilo na zajištění osvětlení místa a poté pomocí trhacího háku pomohlo prohořelou konstrukci strhnout. Na zásah přijela i hlídka Policie ČR, když zjistili, že máme vše pod kontrolou, tak se hlídka rozloučila a odjela. Po pořádném prolití požářiště vodou bylo místo předáno majiteli a my se tak mohli vrátit na základnu. Po návratu byla technika opět připravena k výjezdu a část členů se odebrala ke spánku. Druhá část hlídala, kdyby se něco dělo, vzhledem k velké únavě postupně také odpadla a zbytek noci jsme všichni prospali. Samozřejmě jak se říká jen na půl oka, co kdyby byl zase výjezd. Ráno v 6:30 hodin byl budíček, abychom vše uklidili a nasnídali se. Krátce před 8. hodinou ranní jsme udělali nástup a vyhodnotili uplynulých 24 hodin. Jedním slovem bylo to fajn, jak pro mladé hasiče, tak i pro nás vedoucí. Pro kluky nové zkušenosti a spousta nových zážitků, na památku dostali pamětní list jako potvrzení, že zvládli službu 24 hodin na stanici. Závěrem děkuji všem, kteří se podíleli na přípravách a samotném průběhu služby, také děkuji těm, kteří pomohli připravit samotné události, maminkám, že skvěle napekly a klukům, že byli vzorní a vše proběhlo skvěle.

                                                      Za kolektiv mladých hasičů Klimeš Jan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *