Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 do 17 hodin.

     

  • Ve fotogalerii MLADÍ HASIČI naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Likvidace nebezpečného bodavého hmyzu

Vzhledem ke vzrůstající četnosti žádostí o likvidaci bodavého hmyzu vydalo Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR pokyn pro jednotky požární ochrany, jak v těchto případech postupovat. Hasičský záchranný sbor ČR vyjede k takovýmto případům pouze, pokud jsou ohroženy skupiny obyvatel, tedy ve veřejných budovách, jako jsou zdravotnická zařízení, úřady, školy, školky, budovy se sociálním zaměřením, dětská hřiště, atd.

Pokud se vám usadí nebezpečný hmyz v rodinném domě, chatě či chalupě, máte několik možností. Zavoláte odbornou firmu, která se odstraněním zabývá. V patřičné výstroji se pustíte do likvidace sami, nebo necháte hmyz do podzimu a on hnízdo opustí sám.

V případě, že vás bezprostředně ohrožuje a vy se necítíte na jeho likvidaci sami, potom kontaktujte místní dobrovolné hasiče. V našem městě provádí likvidaci bodavého hmyzu SDH Rtyně v Podkrkonoší, podrobnosti se dozvíte na tel. 724 550 653 – prioritně SMS, ozveme se Vám.

V případě ohrožení života, nebo zdraví bodavým hmyzem, vždy volejte na tísňové telefonní číslo Hasičského záchranného sboru – 150

Cena služby se odvíjí od množství a pořizovací hodnoty použitých insekticidních prostředků. Výši určí na místě proškolená osoba provádějící likvidaci hmyzu.

DŮRAZNĚ VÁS ŽÁDÁME, ABYSTE VOLALI OPRAVDU JEN V NEODKLADNÝCH PŘÍPADECH, KDY VÁS TENTO HMYZ OHROŽUJE!

Pro likvidaci jsou ideální ranní, nebo podvečerní hodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *