Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    - schůzky mladých hasičů od 6.září 2019 každý pátek od 15 do 17 hodin.

  • Ve fotogalerii mladí hasiči naleznete fotografie ze zahájení školního roku 2019 - 2020

Výběr z fotogalerie

NAŠI MLADÍ HASIČI RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

Náš kroužek mladých hasičů navštěvuje v průměru 25 chlapců ve věku 6 až 15 let. Scházíme se každý pátek u hasičské zbrojnice, kde v letním čase dvě hodiny a v zimním čase jednu hodinu věnujeme trénování na soutěže, hraní her, a dalších aktivit týkajících se požární ochrany. Za tento školní rok jsme navštívili 8 soutěží, které se zpravidla konají v sobotu a většinou ve venkovním prostředí. V některých soutěžích je náplní „branný běh“ neboli závod požární všestrannosti, kde závodí pětičlenná družstva v kategoriích přípravka, mladší, starší a dorost. Úkoly této soutěže jsou střelba ze vzduchovky, zdravověda, vázání uzlů, určovaní hasebních prostředků, poznávání hasičského nářadí, určování mapových značek a práce s mapou. Na závodech, kde jsou samostatné disciplíny, musí mladí hasiči ovládat práci s hadicemi a dalším hasičským vybavením. Nejoblíbenější jsou závody v požárním útoku, kde se pracuje nejen s hadicemi, ale už se také stříká vodou na terče. Nejen na již zmíněné závody ale na celkovou připravenost v požární ochraně děti připravujeme v průběhu celého roku. Učíme se telefonní čísla tísňového volání, názvy a zkratky jednotlivých orgánů jako PČR, SDH, HZS a jiné. Letos se podařilo mladšímu družstvu ze závodů v Hronově přivézt medaili za třetí místo a celkem se mladším letos zadařilo a probojovali se na okresní kolo hry Plamen okresu Náchod. Pro nás je velmi důležitou soutěží ta naše, Mikulášské klání, které jsme v prosinci 2018 uspořádali již po 21. Soutěž je velmi oblíbená mezi družstvy mladých hasičů nejen v našem okrese, ale také v okrese Náchodském a Rychnovském. Celkem se zúčastnilo 47 družstev.

V pátek 7. června jsme v počtu 19 dětí vyrazili na soustředění, které jsme letos uspořádali v rekreačním zařízení Pecka u Nové Paky. Byli jsme ubytovaní v chatičkách a na celý pobyt až do neděle jsme měli zajištěné stravování přímo na místě. Během soustředění byly děti rozděleny do dvou družstev a závodily mezi sebou v různých hrách a soutěžích. Družstva si vymyslela svůj název, první družstvo bylo „PROUDNÍCI“ a druhé „STŘÍKAČI“. Sobotní dopoledne jsme si udělali pěší výlet a navštívili jsme hrad Pecka, provedl nás tam milí průvodce, řekl nám spoustu zajímavostí o samotném hradu a okolí Pecky. Na nádvoří hradu jsme shlédli vystoupení rytířů, poté jsme si koupili něco dobrého a pomalu se vrátili na chatičky. V neděli jsme vyhodnotili celé soustředění a všechny zúčastněné jsme odměnili hasičským tričkem, ručníkem, omalovánkami a tužkou s bločkem. Již zmíněné ceny jsme dostali od našich sponzorů, kteří nás také podporují finančně. Sponzoři jsou Město Rtyně v Podkrkonoší, Skládka pod Haldou s.r.o., dále nás také sponzoruje Svazek obcí Jestřebích hor. Materiálně nás také podpořili někteří rodiče, ať už to bylo sušenkami, ručníky, bonbóny či napečenými buchty apod., tak všem sponzorům patří velký dík.

Na úplný závěr našeho hasičské školního roku jsme si pro mladé hasiče připravili na pátek 28. června hasičské vysvědčení s občerstvením a vodními radovánkami na zahradě hasičské zbrojnice.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem vedoucím mladých hasičů za jejich práci, mladým hasičům a jejich rodičům za přízeň.

Za kolektiv mladých hasičů Vám všem přeji krásné léto a nádherné zážitky z dovolených a v novém školním roce se budeme na mladé hasiče těšit v pátek 6. září 2019 od 15. hodin v hasičské zbrojnici.

Jan Klimeš, vedoucí kolektivu mladých hasičů

dav

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *