• V galerii mladí hasiči a požáry a zásahy nové fotografie.

• Cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

Schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin.

Soutěžní rok mladých hasičů

Kroužek mladých hasičů ze Rtyně v Podkrkonoší se během celého roku zúčastňuje několika soutěží. To, co se mladí hasiči přes zimu naučí, si vyzkouší v dubnu hned na dvou soutěžích. První se koná soutěž v Rožnově za Jaroměří a týden na to jezdíme pravidelně do Nahořan u Nového města nad Metují. Tyto dvě soutěže jsou formou branného běhu, ve kterém družstva plní několik disciplín. Na další soutěži v Nízké Srbské se už mladí hasiči i trochu namočili, jelikož jednou z disciplín je stříkání vody na terče. Obdobná soutěž probíhá v květnu u sousedů na Bohdašíně, kam tradičně jezdíme. V červnu naši hasiči – dorostenci soutěžili v překonávání překážek v Náchodě, kde se konalo okresní kolo dorostu.

Po letních prázdninách jsme září věnovali trénování hasičských dovedností a v říjnu jsme navštívili soutěže v Hronově a v Mezilesí. Obě soutěže byly opět jako branný závod a mladí hasiči tak museli ukázat všestranné dovednosti v různých disciplínách. Poslední, ale pro nás nejvýznamnější, závody proběhly 8. prosince u nás ve Rtyni v hale Orlovna. Na již 21. ročník soutěže s názvem „Mikulášské klání“ se do Rtyně sjeli mladí hasiči z Trutnovského, Náchodského a Rychnovského okresu. Soutěžilo se ve vázání uzlů, určování značek k hasičskému nářadí a shazování kuželek rozvinutím hadic. Ti největší navíc odpovídají na otázky ze zdravovědy. Letos naši soutěž navštívilo 48 družstev, což je zhruba 260 dětí. Akci zahájil proslovem starosta našeho města Zdeněk Špringr a pozvání přijal také vedoucí odborné rady mládeže okresu Náchod pan Milan Kligl. Soutěž tradičně navštívil Mikuláš s čerty, kteří při dovádění s dětmi rozdali velkou hromadu sladkostí. Abychom mohli pro soutěžní družstva nakoupit ceny a pravidelně se účastnit soutěží, je potřeba zajistit dostatek finančních prostředků. V tom nám velice pomáhá pravidelná dotační podpora od města Rtyně v Podkrkonoší a Svazku obcí Jestřebí hory. Oběma sponzorům velice děkujeme. Díky patří také všem hasičům a hasičkám ze Rtyně za jejich pomoc při pořádání této krásné soutěže.

Za kolektiv vedoucích mladých hasičů, Klimeš Jan