Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Soustředění mladých hasičů

Ve dnech 10. – 12. 5. 2013 jsme se s kroužkem mladých hasičů vydali na třídenní výlet do Vižňova u Meziměstí, kde jsme byli ubytování na turistické základně, kterou jsme měli pronajatou od náchodského střediska Déčka. Abychom s dětmi stále jen netrénovali a nesoutěžili, což děláme v jarních měsících převážně, tak jsme už tradičně uspořádali toto soustředění.

 

V pátek jsme se sešli ráno v 9 hodin u hasičské zbrojnice a naložili batohy do aut. Udělali jsme nástup a tím jsme zahájili naše soustředění, rozdělili jsme děti do dvou družstev a každé mělo svého kapitána a poradce. Jejich prvním úkolem bylo si sami vymyslet název družstva. Jejich názvy Vám samozřejmě také řekneme, první soutěžilo pod názvem „BORCY“ a ti druzí jako „NULI“. Družstva během celého soustředění plnili různé úkoly a bojovali o body, za které dostávali sladké odměny. Na výlet jsme odjeli v počtu 22 dětí ve věku od 6 do 17 let a 7 dospělých. Kolem 11 hodiny po příjezdu na ubytovnu jsme se zabydleli a náš kuchař Jirka začal vařit první společné jídlo, a my jsme s dětmi uspořádali první soutěžní hru. Po obědě jsme se vydali na procházku, abychom poznali okolí. Během procházky jsme využili i lesní terén ke splnění dalších soutěží. Po návratu jsme dětem nechali osobní volno a pomalu se blížil čas večeře. V 19 hodin jsme se všichni sešli v jídelně a společně jsme povečeřeli zapečené těstoviny, které se kuchařovi Jirkovi velice povedly. Po vydatném jídle jsme opět nechali chvíli volna a poté jsme uspořádali zábavné hry a soutěže. Úderem 21 hodiny se ti nejmenší šli pomalu umýt a ve 22 hodin zalehli do postelí, aby nabrali sílu na další den. S přečtením pohádky všichni hned usnuli.

 

V sobotu ráno už někteří vstávali před 7 hodinou a hladově čekali na snídani, která se ale podávala až v 8 hodin. Po snídani jsme měli v plánu vyrazit na celodenní výlet, ale bohužel počasí nám nepřálo a tak jsme zůstali na ubytovně. Pršelo s malými přestávkami celý den a tak jsme ani po obědě nikam nemohli vyrazit. Nijak nás to ale neodradilo, protože jsme měli připravené hry a dělali zábavné soutěže, do kterých jsme se zapojili i my vedoucí. Propršená sobota na ubytovně velice rychle utekla. Počasí se ani večer neumoudřilo a tak opékání buřtů se muselo přesunout do trouby, ale věřte nám, že takové buřty z trouby opravdu nejsou tak špatné. Díky patří našemu kuchařovi Jirkovi, který je právě on tak výborně připravil! Už je tradicí, že na každém společném výletě děláme pro děti stezku odvahy. Vždy nám ale počasí přálo. Letos tomu tak nebylo a děti si mysleli, že ji neuskutečníme, když tak vydatně pršelo. My jsme se odradit ale nenechali a stezku pro ně připravily. A to na chodbě ubytovny, která poté dál vedla přes zahradu do vedlejší chatky, kde každé z dětí muselo zanechat svůj podpis. Samozřejmě všude byla skovaná strašidla, která strašila jak o život 🙂 Musíme je ale pochválit, toto zvládli výborně! Po překonání odvahy byli všichni tak unavení, že po 22 hodině zalezli do postelí a ani jsme nemuseli číst pohádku, jelikož už všichni spali.

 

V neděli ráno jsme se nasnídali a jelikož se dopoledne počasí umoudřilo, tak jsme mohli jít na chvilku ven na zahradu, ale po chvíli nás déšť vyhnal zpět do ubytovny. V 11 hodin jsme ve společenské místnosti vyhodnotili soustředění, všichni dostali sladkosti a pamětní list. Ve 12 hodin jsme si dali k obědu rizoto a pak jsme se pustili do úklidu, jelikož se blížil konec našeho výletu. Ve 14 hodin jsme ubytovnu předali paní správcové a poté jsme odjeli domů za maminkami. Věříme, že se soustředění podařilo i přes nepříznivé počasí a všem kdo se jakkoliv podílel na přípravách a uskutečnění tohoto soustředění patří velký dík!

 

Kolektiv vedoucích mladých hasičů

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *