Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů od 2.9.2022 každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Memoriál záchranářů z Manhattanu

Sbor dobrovolných hasičů v Růžodole I, Liberec XI pořádal dne 16. 9. 2006 závody hasičů, záchranářů a policistů věnované na počest hasičů, záchranářů a policistů, kteří zahynuli 11. září 2001 při záchranné akci po teroristickém útoku na USA, s názvem „MEMORIÁL ZÁCHRANÁŘŮ Z MANHATTANU“, ve výstupu do 21. podlaží výškové budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Závodů se zúčastnili i dva hasiči z našeho sboru.

Průběh závodu pro hasiče byl následující (pro ostatní se lišil):

Dvojice složená z členů jedné jednotky s potřebným vybavením (viz bod výstroj a výzbroj) po odstartování provede společně výstup po schodišti do 21. podlaží budovy krajského úřadu, kde po dosažení tohoto podlaží provede napojení 1 hadice „C“ na suchovod (vřetenový rozdělovač), rozložení hadice, nasazení proudnice, zaujmutí bojového postavení a otevření kohoutu suchovodu (vřetenového rozdělovače). Po otevření uzávěru na proudnici a zvolání vodu vpřed bude zastavena časomíra.
Silový víceboj
Roztahování hadic „B“ – dva proudy po třech hadicích B s proudnicemi B
Překonání bariery – 2 m, libovolným způsobem
Přemístění závaží 2 x 25 kg (barely s vodou)
Přemístění figuríny – váha cca 80 kg. , vzdálenost 25 metrů
Disciplíny silového víceboje plní dvojice společně

Norbert Rubáček a Pavel Vokřál ze SDH Rtyně obsadili velice pěkné 5. místo s časem 4:40,98. K úspěchu a reprezentaci sboru gratulujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *