Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Lovení labutě

V neděli jsme absolvovali neobvyklý zásah, v tabulce  činnosti jednotky PO zvaný „Odchyt zvířat vč. vyhledávání“
Na základě telefonické výzvy Policie ČR velitel zásahu svolal pár hasičů telefonicky (SMS systém svolávání hasičů bez sirény bohužel nefungoval) do hasičárny. Jelo nás 5 – Šír, Nývlt J., Nývlt L., Novák a Semerák. Jeli sme ke Kocouráku lovit labuť uvízlou pod výpustí. Po příjezdu na místo zásahu se přepisově oděni dva hasiči spustili po žebříku do koryta výpusti rybníka, kde plavala evidentně zmatená labuť. Její parťák (či parťačka, to jsme nezkoumali…) spořádaně plaval na hladině rybníka. Po chvilce nahánění se nám ji podařilo úchopem za krk a podebráním těla labutě přemístit zpět na rybník. Zásah byl rychlý a úspěšný, labuť ani hasiči nepřišli k žádné úhoně, snad kromě proplesknutí křídlem a troše vody v botách. Labuť je pták, který budí respekt a síla v jejích křídlej není rozhodně zanedbatelná. Byla to zajímavá zkušenost a jsme rádi, že jsme mohli jet k labuti živé a živou ji také opustit a nebyla to labuť, která se potkala s chřipkou:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *