Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Jak šla Tatra do světa

Je to již více než rok, kdy vznikla myšlenka, poté co nám v garáži přibyl požární automobil CAS 32 Tatra 815 6×6, na jeho celkovou rekonstrukci. Vyplynula především z potřeby plnohodnotné náhrady naší stařičké cisterny Škoda 706 RTHP.

Rozhodli jsme se jít cestou téměř experimentální a to hlavně proto, abychom získali pro Tatru trambusovou kabinu, která je pro posádkou 5 + 1. Proč experimentální? Tato námi požadovaná velká kabina je na podvozku 6×6 podle informací přímo z Tatry Kopřivnice namontována pouze na jednom jejich továrním prototypu, který slouží tamní jednotce hasičů přímo v kopřivnickém areálu. Tatrovka přislíbila, že jsou schopni to samé postavit i pro nás a bylo rozhodnuto.

Již stačilo „jenom“ zařídit výběrové řízení na dodavatele celkové rekonstrukce vozidla a jelikož se jedná o investici přesahující 2 miliony korun, byl to proces značně složitý a zdlouhavý a sehnat těch pár šestáků, ze kterých se přestavba zaplatí. Podařilo se.Soutěž vyhrála firma THT Polička a město s ní podepsalo smlouvu. Už chyběly jenom ty peníze.

V loňském roce byla žádost o dotaci od Královehradeckého kraje neúspěšná, ovšem v roce letošním jsme byli úspěšní a to absolutně, neboť jsme získali 100% z možné výše dotace, tedy 1,5 milionu korun. Schválení zbylé potřebné částky zastupitelstvem města, tedy 1,2 milionu korun, bylo již téměř formalitou. Zastupitelé samozřejmě věděli o žádosti na dotaci a tedy museli logicky počítat, že v případě schválení se budou muset najít prostředky i z rozpočtu městského, ale přiznám se, že určitá nervozita zde panovala. Naštěstí naprosto zbytečná, proti návrhu nebyla vznesena jediná připomínka, za což bych si dovolil touto cestou celému zastupitelstvu poděkovat.      Poslední vrátka jsou otevřena a naše zatím konvenční CAS 32 Tatra 815 může vyrazit ve středu 12. dubna na cestu, ze které se vrátí, jak věřím někdy v průběhu letošního léta s větší kabinou a zcela novou požární nástavbou. Získáme tak za zlomek skutečné hodnoty téměř novou cisternu s moderním vybavením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *