Požár sklepních prostor

V pátek na Apríla 1. 4. 2005 kolem půl páté odpoledne byl z HZS Trutnov dálkově vyhlášen požární poplach rtyňským dobrovolným hasičům. Jednotka se velice rychle dostavila do hasičské zbrojnice a již za několik málo okamžiků vyjížděla se dvěma cisternami na místo požáru v ulici K Jídelně. Jednalo se o požár sklepních prostor, který vznikl od zapnutého mandlovacího stroje, od něhož se vznítily papírové krabice a další věci okolo. Po příjezdu byl proveden průzkum v dýchacích přístrojích a likvidace požáru pomocí ručních hasících přístrojů. Požár tak byl velice rychle zlikvidován v počáteční fázi, díky čemuž nevznikla žádná výrazná škoda. Na místo se dostavila ještě jednotka z Úpice a profesionální hasiči z Trutnova. Na likvidaci požáru se však podílela pouze jednotka ze Rtyně.