Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

čertovský oheň

Ani na Mikuláše nedá červený kohout našim hasičům odpočinout. Zatímco se spousta dětí doma třásla před blekotajícími čerty, naši hasiči se chvíli před 18tou hodinou na popud houkající sirény rozběhli ke zbrojnici.
Vyjíždělo se k hlášenému ohni na místní skládce. K požáru vyjela nejdříve cisterna se sedmi muži a chvíli za nimi Avia s dalšími třemi. Na skládce hořela oblast asi 10 čtverečných metrů převážně plastového odpadu. Okamžitě po příjezdu cisterny se začalo hasit jedním proudem „C“, který si s takto „velkým“ ohněm hravě poradil. Při hašení bylo třeba pomocí vidlí a háků odkrývat vrstvy hašeného odpadu, čímž se zlikvidovala i níže ukrytá ohniska.
Na závěr se ještě celé požářiště zkropilo z vodního děla a chvíli před 20.00 mohli hasiči skládku s klidným srdcem opustit.
Jelikož se jednalo o hořící odpad a díky včasnému zasahu nevznikla kvůli požáru žádná škoda na zasaženém majetku. Doufáme, že letošní již třetí výjezd na místní skládu byl na dlouhou dobu poslední a snad i poslední pro tento rok.

Díky všem zůčastněným hasičům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *