Rychlé info
  • KDY SE HASIČI SCHÁZÍ :

    -cvičení jednotky každý čtvrtek od 18 hodin.

    -schůzky mladých hasičů každý pátek od 15 hodin do 17 hodin

     

  • Ve fotogalerii Mladí hasiči naleznete NOVÉ fotografie!

Výběr z fotogalerie

Noční požár na Odolově

Při nedělní poklidné a polojasné noci nic netušící Rtynští hasiči podřimují a hoví si pod peřinou. 20. 10. 2003 – blíží se jedna hodina ráno (00:55) a rozezní se siréna, která zní slabě a je ji těžko slyšet přes zavřené okno, ale i tak někteří jedinci mají dobrý sluch. Noc nenocí, výskok z postele, rychle strojit, skočit na kolo nebo utíkat pěšky či použít dopravní prostředek, který je po ruce.
Každý hasič blížící se do hasičány sleduje okolí zdali není vidět nějaká záře na obloze. Při doběhu do zbrojnice začíná sdílení informací kdo kde co viděl a přitom se převlíkají do výjezdových obleků. Cisterna už nastartovaná, spojař hlásí příjem a první informaci, družstvo v 01:02 výjezd směr Odolov, hoří les a chalupa. HZS z Trutnova doporučují příjezdovou cestu přes Stážkovice kvůli doplňování vody do cisteren (kyvadlová doprava). Při jízdě bývá většinou ticho jako v kostele a každý hasič hloubá nad tím jak to tam asi vypadá. Je jen slyšet motor cisterny, která do kopců má co dělat. Pro ty pozdější je připravená avie, která většinou spokojeně přede na místo zásahu. Do mírného kopečku k Odolovou je vidět kde hoří a posádka cisterny už ví pomocí radiostanice ve vozidle, že na místo právě dorazil HZS Trutnov. Při příjezdu k zásahu 01:13 je zjištěno že nešlo o les a ani o chalupu nýbrž jen o pár klacků cca 10m od chalupy v které nikdo nebyl.
Při hašení bylo použíto cca 1000L vody.
Po uhašení poběhla kontrola objektu zda-li někde nedoutná. Před odjezdem do hasičárny naše jednotky provedla prohrábnutí popele a oharků.
Požár nahlásil p. Garček ze záchranky Odolov, který okolo projížděl.
Vyhlášení poplachu z HZS 00:50
Spuštění sirény ve Rtyni 00:55
Odjez na místo zásahu 01:02
Příjezd na místo zásahu 01:13 6km
Příjezd do hasičárny 01:55

Požáru se zůčastnil: HZS Trutnov a Sbor Dobrovolných Hasičů Rtyně v Podkrkonoší

Naše Jednotka je jako JPO III ta má mít výjezd nejpozději od vyhlášení poplachu sirénou do 10min.

Dodatek :Rtyně byla hasit s 10 členy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *